Results

Spencer Road Long Course Championships Saturday 17 July 2021

NamePlace and gradeTime
Michael Gardiner1st A2-15:46
Beau Le Fort2nd A2-15:50
Ryan McLaren3rd A2-18:02
Mike Staude4th A2-24:58
Brent SchoofDNF puncture A



Jimmy Watmore1st B2-26:40
Paul Gibson2nd B2-31:13
Dave Beckwith3rd B2-33:05



Liz Cooper1st C1-17:52
Paul Terry2nd C1-18:02
Shirley Thurston3rd C1-20:37
Jill Bascombe4th C1-22:33
Lucy Wellstead5th C1-31:11



ELLEKER SHORT COURSE CHAMPIONSHIPS 26 June 2021

28 Jun 2021

A Grade 5 Laps

PLACINGNAMETIME
1BEAU LE FORT01:06:47
2CRAIG WIGGINS01:09:02
3MICHAEL GARDINER01.21.26
4BRETT DAL POZZO01.21.26
DNFMIKE STAUDEDNF

B Grade 4 Laps

PLACINGNAMETIME
1COLIN ASHTON-GRAHAM01:03:46
2JIM WATMORE01:03:46
3JEFF BARNES01:04:02

C Grade 3 Laps

PLACINGNAMETIME
1PAUL TERRY53:21
2JULIE PASSMORE53:21
3LIZ COOPER53.21
4LUCY WELLSTEAD56:03
5STEPHANIE BENNETT01:01:37

THE RALPH FLOWERS HILL CLIMB 29 MAY 2021

PlaceBibNameFinishing Time
112Brett Dal Pozzo7:53
213Riley Heslop7:58
311Brent Schoof8:45
48Michael Gardiner8:53
510Paul Gibson9:13
69Mike Staude9:33
77Ryan McClaren9:47
85Jeff Barnes9:53
96David Beckwith10:22
103Paul Terry11:00
114Elizabeth Cooper11:31
122Shirley Thurston12:03
131Jill Bascombe12:44

KEN INGHAM MEMORIAL HANDICAP 8 May 2021

PLACENAMEBIBCORRECTED TIMEHANDICAPACTUAL TIMEAVERAGE SPEED
1Riley Heslop121:44:11Scratch1:44:1139.3
2Brett Del Pozzo111:44:23Scratch1:44:2339.2
3Beau Le Fort81:45:37Scratch1:45:3738.7
4Brent Schoof61:46:516’1:52:5136.2
5Michael Gardiner91:46:526’1:52:5236.2
6Matt Bascombe51:48:026’1:54:0235.9
7John Manson71:48:2718’2:06:2732.3
8Liz Cooper41:49:5818’2:07:5832.0
9=Paul Terry31:57:3718’2:15:3730.2
9=Shirley Thurston11:57:3727’2:24:3728.3
11Jim Watmore102:02:526’2:08:5231.7
12Lucy Wellstead22:04:2527’2:31:2527.0
13David Beckwith502:05:506’2:11:5031.0

KEES GLORIE MEMORIAL HANDICAP 20 MARCH 2021

PLACINGNAMECORRECTED TIMEHANDICAPACTUAL TIME
1RYAN MCLAREN1.17.4711 MINUTES1.28.47
2PAUL GIBSON1.17.5211 MINUTES1.28.52
3LIZ COOPER1.18.0520 MINUTES1.38.05
4ANDREW LE FORT1.18.0811 MINUTES1.29.08
5BEAU LE FORT1.19.03SCRATCH1.19.03*
6BRETT DAL POZZO1.21.251 MINUTE1.22.25
7SHIRLEY THURSTON1.23.5225 MINUTES1.48.52
8JACOB CROWE1.23.555 MINUTES1.28.55
9BRENDON MENCSHELYI1.24.1012 MINUTES1.36.10
10JIM WATMORE1.24.597 MINUTES1.31.59
11BRENT SCHOOF1.26.083 MINUTES1.29.08
12STEPHANIE BENNETT1.28.2825 MINUTES1.53.28
13MIKE STAUDE1.33.055 MINUTES1.38.05
KEES GLORIE 20 MARCH 2021

20km Team Time Trial series 3/3 Results 20 February 2021

FIRST NAMESURNAMEPLACETIMESPEED
BeauLeFort124:4046.70
RileyHeslop1
MichaelStaude227:1142.38
JasonLee2
BrentSchoof2
JacksonPittman327:3441.79
StuartPassmore3
DanicaWiggins3
SimonBarrett429:1539.38
MariusCoetzer 4
JimmyWatmore4
DavidBeckwith529:3239.01
AndrewLe Fort5
ColinAshton-Graham5
MichaelGardiner631:3736.44
BrendanMencshelyi6
JuliePassmore6
PaulGibson 731:3836.42
RichardMiller7
Brad Smithson7
LizCooper832:1135.79
PaulTerry8
JohnManson8
ShirleyThurston936:2731.61
StephanieBennett9
Lucy Wellstead9
Ryan McLarenSOLO31:5036.19
FayeWigginsSOLO 10km17:1733.33
AGE STANDARD RESULTS
NAME+/-AGE STANDARD PLACE
Michael Staude+5:201
Jimmy Watmore+5:002
Brent Schoof+4:313
Stuart Passmore+4:084
Jason Lee+4:025
Andrew Le Fort+3:476
Simon Barrett+3:107=
Marius Coetzer+3:107=
Liz Cooper+2:549
David Beckwith+2:5310
Colin Ashton-Graham+2:4211
Julie Passmore+2:3412
John Manson+2:0413
Paul Gibson+0:3114
Shirley Thurston+0:2315=
Stephanie Bennett+0:2315=
Michael Gardiner+0:0517
Paul Terry+0:0318
Brad Smithson-0:0719
Brendan Mencshelyi-0:3020
Lucy Wellstead-0:5521